Julkaistu: 10.01.2018 06:40

Vertaistapaaminen vanhemmille

Oman lapsen psyykkinen sairastuminen herättää myös vanhemmissa monenlaisia pelkoja, joista saattaa olla vaikea puhua omassa lähipiirissä.

FinFami – Kanta-Hämeen mielenterveysomaiset -yhdistys järjestää torstaina 25.1. klo 18–20 yhdistyksen toimitiloissa Suomen Kasarmilla (rakennus 2, 1. kerros) psyykkisesti sairastuneiden tai oireilevien, murrosiän ylittäneiden nuorten vanhemmille mahdollisuuden kohdata samankaltaisessa elämäntilanteessa olevia kahvin tai teen äärellä.

Osallistuminen ei edellytä yhdistyksen jäsenyyttä eikä tilaisuuteen tarvitse ilmoittautua. Lisätietoja voi kysyä p.0404552162/ katja.gronberg@omaisyhdistys.com. Tietoja yhdistyksestä löytyy sivustolta www.omaisyhdistys.com sekä Facebookista.

Julkaistu: 10.01.2018 06:10

Viime lauantain Kaupunkiuutisissa (HKU 6.1) olleessa jutussa koirien myrkytystapauksista oli toimittajan väärinymmärryksestä johtunut asiavirhe. Artikkelissa mainittua koiraa ei oltu jätetty pihalle, vaan se käytettiin pihalla. Toimitus pahoittelee virhettä.